Kas te mängite veebimänguautomaatidel? Kas olete kuulnud inimestest, kellel on hasartmängusõltuvus? Kas arvate, et teiega seda ei juhtu? Peaksite lugema meie artiklit.
Mänguautomaadisõltuvus
Mänguautomaatidel mängimise sõltuvus on samasugune pahe nagu kõik muudki sõltuvused. Tänapäeval on paljud inimesed sõltuvuses alkoholist, narkootikumidest, seksist, sigarettidest, videomängudest ja paljudest muudest pahedest. Nende hulka kuuluvad ka arvutimängud ja veebihasartmängud.
Suurem oht sõltuvusse sattuda on vaimselt ebastabiilsetel isikutel. Kuid isegi meelekindlad inimesed võivad keerulistel eluhetkedel murduda. Kui inimene on masendunud, peaks ta unustama kõik pahed, millele ta võib alistuda. Ärge kunagi mängige siis, kui olete väsinud, vaevlete isiklike probleemide küüsis või olete alkoholi või muu narkootilise aine mõju all.
Veebihasartmängusõltuvuse vältimine
Kõik kasiinod ja veebihasartmängude saidid pakuvad sõltuvuse vältimise erinevaid viise. Nendeks on mitmesugused mängimise piirangud. Kuid iga mängija peab siiski ise oma mängimisele piirangud seadma. Mõelge sellele, enne kui asute mängima.
Kaotuste piirang
Saate ise määrata summa, mille olete valmis mängides kaotama. Selle suurus peaks olema selline, mis ei sea ohtu teie pere-eelarvet ega sääste. Selle piirangu seadmise järel ei lase kasiinosüsteem teil rohkem raha kaotada.
Mänguaja piirang
Paljud kasiinod pakuvad võimalust piirata mängimisele kuluvat aega. Nii ei saa te liigse hasartmängude mängimise tõttu oma tööd, sõpru ega peret unarusse jätta.
Kuidas aru saada, et mängimisest on saanud sõltuvus?
Veebis on saadaval palju teste, mille tulemused peaksid näitama mänguautomaatidel mängimise sõltuvuse ulatust. Püüdke lihtsalt vastata järgmistele küsimustele.
- Kas kulutan hasartmängudele rohkem raha, kui saan lubada üldse meelelahutustele?
- Kas üritan edasimängimise kaudu varasemate päevade kaotusi tasa teha?
- Kas soovin hasartmängude abil oma rahalist olukorda parandada?
- Kas mängin hasartmänge siis, kui peaksin tööd tegema?
- Kas eelistan hasartmängude mängimist sõpradega kokkusaamisele?
- Kas pühendan hasartmängude mängimisele rohkem aega kui oma perele?
- Kas lükkan probleemide lahendamist edasi ja mängin selle asemel hoopis mänguautomaatidel?
- Kas üritan mängimise kaudu parandada oma halba tuju ja masendust, kas mängin siis, kui olen väsinud?
- Kas hasartmängude mängimise juurde käivad alkohol ja narkootikumid?
- Kas mängin kauem, kui algselt plaanisin?
Kui vastasite vähemalt ühele küsimusele JAH, on see esimene märk sõltuvusest. Ärge seda alahinnake.
Mul on hasartmängusõltuvus, mida peaksin tegema?
Kui suudate oma sõltuvust tunnistada, on see probleemi lahendamise esimene oluline etapp. Järgmiseks etapiks on hasartmängukontode ajutine blokeerimine või vähemasti vajalike piirangute seadmine.
Inimesed ei tule üldiselt olukorraga üksi toime, seega vajate oma lähedaste abi. Üks võimalusi on rääkida oma perega ja leida olukorrale koos lahendus. Kui kardate oma pere reaktsiooni, võtke abisaamiseks ühendust psühholoogi või anonüümse tugikeskusega. Abi võib olla järgmistest linkidest.
Usume, et mängimine on teie jaoks alati nauditav.